Jesteśmy partnerami w życiu i w pracy.

Anna Aniśko

Anna (MLA, Temple University) wnosi do projektów fascynację roślinami oraz dogłębne zrozumienie ekologii i funkcjonowania środowiska, podparte rozległą wiedzą zdobytą na dwóch fakultetach oraz dwudziestoletnią praktyką, zarówno w Polsce jak i w Stanach Zjednoczonych. Wachlarz doświadczeń Anny obejmuje założenia ogrodowe przy prywatnych rezydencjach, plany zagospodarowania przestrzeni i nasadzeń towarzyszących osiedlom, obiektom komercyjnym i instytucjom publicznym, oraz rekultywację zdegradowanego środowiska. Długoletnie zaangażowanie w opracowywaniu dzikiej flory Pensylwanii umożliwiło Annie poznanie mechanizmów sterujących dynamiką zdrowych ekosystemów i ich znaczenia dla sukcesu projektowanych przestrzeni, niezależnie od ich umiejscowienia. Jako wykładowca Temple University prowadzący zajęcia z projektowania Anna przekazywała swe doświadczenie i pasję studentom architektury krajobrazu i ogrodnictwa.

Tomasz Aniśko

Tomasz (PhD, University of Georgia) wykorzystuje w projektowaniu szeroką wiedzę dotyczącą roślin, środowiska, krajobrazu, i zjawisk kulturalnych określających stosunki między człowiekiem i przyrodą. Naukowiec, podróżnik, odkrywca i pisarz, Tomasz wykładał na uczelniach w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Przez wiele lat opiekował się kolekcją roślin w sławnych ogrodach Longwood koło Filadelfii, jedną z największych w Ameryce. Jego doświadczenia związane z poszukiwaniem i zbieraniem nowych roślin na kilku kontynentach oraz badaniem ich przydatności do uprawy są nieocenione dla tworzenia ogrodów, przestrzeni publicznych i krajobrazów, które harmonijnie wpisują się w istniejący kontekst przyrodniczy i kulturowy. Dzięki dwudziestoletniej współpracy Tomasza z wieloma ogrodami botanicznymi i innymi instytucjami publicznymi, projekty powstające w naszej pracowni wyróżniają się dogłębnym zrozumieniem potrzeb ich użytkowników.

Kształciliśmy się na uniwersytetach w Polsce i w Stanach Zjednoczonych: Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, University of Georgia, Temple University i University of Pennsylvania.

Zebraliśmy bogate doświadczenie.

Poza prowadzeniem własnego studia projektowego zdobywaliśmy międzynarodowe doświadczenia pracując i odbywając staże w wielu instytucjach i firmach: Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Royal Horticultural Society Garden w Wisley, Morris Arboretum w Filadelfii, University of Georgia w Athens, Longwood Gardens w Kennett Square, Temple University w Filadelfii, Kummer & Ott Associates w West Chester, Thomas H. Kummer Fine Arts Landscape Architecture w West Chester, Bernardon Architects w Kennett Square, a także uczestnicząc w ekspedycjach do ponad 30 krajów świata.

Chętnie dzielimy się wiedzą.

Uczyliśmy w Polsce i Stanach Zjednoczonych: w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sulechowie (2014-2015), University of Delaware w Newark (2005-2014), Temple University w Filadelfii (2012-2013), Longwood Gardens w Kennett Square (1997-2009) i na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (1987-1991). Piszemy książki i artykuły, przedstawiamy wykłady, prowadzimy warsztaty i organizujemy wystawy.

zobacz jak to robimy

Współpracujemy z organizacjami zajmującymi się krajobrazem.

Należymy do Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu, Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu, Stowarzyszenia Lubuski Krajobraz Kulturowy, Polskiego Towarzystwo Dendrologiczne  i Klubu Przyrodników.

Nasza praca została doceniona.

Otrzymaliśmy pochwały od kolegów: Award of Excellence in Horticulture, Council on Botanical and Horticultural Libraries (2014), Honor Award, American Society of Landscape Architects, PA/DE Chapter (2012), B. Y. Morrison Communication Award, American Horticultural Society (2012), Award of Merit, American Society of Landscape Architects, PA/DE Chapter (2012), Honor Award in Planning and Analysis, American Society of Landscape Architects (2011).

ZOBACZ NASZE PROJEKTY

ul. Jeziorna 21, 69-220 Ośno Lubuskie, PL

© 2017 Aniśko Architektura Krajobrazu